Mój blog, to miejsce w którym będę dzieliła się swoją pasją jaką jest moda.

Będę tutaj "wyładowywała się" twórczo udowadniając, że moda jest nie tylko dla osób w rozmiarze 36/38, ale również dla kobiet o okrąglejszych kształtach.

Chcę również udowodnić, że wcale nie musisz wydać kilkaset złotych na markowe ciuchy na swoje zestawy/stylizacje w aktualnych trendach.
Można je znaleźć w sh oraz odpowiedniki w zwykłych sieciówkach.

Inspiracji na moim bloggu mogą szukać nie tylko dziewczyny/kobiety w rozmiarach powyżej 40, ale zapraszam wszystkich, którzy lubią to co ja...czyli : ciuchy, buty, torebki, biżuterię, itd.


niedziela, 11 listopada 2012

11 listopada....

Dziś Narodowe Święto Niepodległości, rocznica odzyskania przez Naród Polski niepodległego bytu państwowego w 1918 roku po 123 latach od rozbiorów dokonanych przez Rosję, Prusy i Austrię. 
 
 
W Holandii inne święto, Sint-Maarten pisałam o tym w tamtym roku, jeśli macie ochotę to przeczytajcie  ! - http://stefviol.blogspot.nl/2011/11/11-11-11-sint-maarten-w-holandii.html 11 listopada świętuje się dzień świętego Marcina. Jest to stare katolickie święto, w Polsce popularne głównie w Wielkopolsce. Mimo katolickiego rodowodu święto to zostało zlaicyzowane w Holandii i teraz obchodzą je także protestanci, muzułmanie i niewierzący. Tego dnia małe dzieci w przedszkolu robią specjalne lampiony, z którymi potem chodzą od domu do domu (z czujną asystą rodziców) i śpiewają piosenki o świętym Marcinie, w zamian za co dostają cukierki, pieniądze albo owoce.
 
Na zdjęciu poniżej  tympanon portalu katedry świętego Marcina w Utrechcie, przedstawiający oczywiście nikogo innego tylko patrona katedry (i dzisiejszego dnia).
 
 
  11 listopada jest szczególnym dniem w wielu krajach, w Finlandii jest to dzień ojca, w Chinach dzień singla (mało singli mają, tylko jakieś 200 mln), na Tajwanie dzień bliźniąt, a w co najmniej pięciu krajach jest to święto związane z państwowością - jak widać Polska nie jest niczym szczególnym, nawet taka Angola obchodzi tego samego dnia swoje święto niepodległości :) 
 
Miłego świętowania dla Wszystkich:)

4 komentarze:

  1. Nie miałam pojęcia że 11 listopada świętuje się na tyle sposobów:)))Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  2. Jak miło, że jeszcze ktoś nawiązał do tego ważnego dnia!

    OdpowiedzUsuń
  3. świetny post ! dobrze, że są jeszcze ludzie, dla których to święto ma znaczenie :)

    OdpowiedzUsuń