Mój blog, to miejsce w którym będę dzieliła się swoją pasją jaką jest moda.

Będę tutaj "wyładowywała się" twórczo udowadniając, że moda jest nie tylko dla osób w rozmiarze 36/38, ale również dla kobiet o okrąglejszych kształtach.

Chcę również udowodnić, że wcale nie musisz wydać kilkaset złotych na markowe ciuchy na swoje zestawy/stylizacje w aktualnych trendach.
Można je znaleźć w sh oraz odpowiedniki w zwykłych sieciówkach.

Inspiracji na moim bloggu mogą szukać nie tylko dziewczyny/kobiety w rozmiarach powyżej 40, ale zapraszam wszystkich, którzy lubią to co ja...czyli : ciuchy, buty, torebki, biżuterię, itd.


wtorek, 27 sierpnia 2013

Jaskinia Niedzwiedzia :)

Dziś znów mało szafiarsko....praktycznie wszystko już było, oprócz miejsca  które chce Wam pokazać :)

Jaskinia Niedźwiedzia – najdłuższa jaskinia  całych Sudetów, położona w Masywie Śnieżnika , w dolinie Kleśnicy, w pobliżu wsi Kletno. Odkryta podczas eksploatacji kamieniołomu marmuru w 1966  roku, w obrębie wzniesienia Stroma (1166 m n.p.m.).
spodnie C&A
koszulka M&S
sweterek M&S
torebka nn
tenisówki Tommy Hilfiger
bluzka H&M
spódniczka new look
tenisówki Vans


Jedna z najpiękniejszych pod względem szaty naciekowej jaskiń Polski. W osadach zwanych namuliskami odnaleziono wiele zachowanych szczątków kostnych zwierząt plejstoceńskich, wśród których dominują kości niedźwiedzia jaskiniowego. 

 Do zwiedzania udostępniono środkowe piętro jaskini z labiryntem korytarzy, unikalnymi stalaktytami i stalagmitami, kaskadami i draperiami kalcytowymi.

Korytarze Jaskini Niedźwiedziej są rozłożone horyzontalnie, w trzech poziomach połączonych tzw. kominami. Najlepiej rozwinięte są piętra środkowe i dolne. Łączna długość korytarzy jaskini przekracza 2,5 km, przy różnicy wysokości między najwyższym, a najniższym punktem około 60 m. Jest to największa jaskinia Sudetów i jedna z głębszych jaskiń w Polsce.


 Unikalny mikroklimat jaskini (temperatura w granicach 6 stopni C, o niewielkiej rocznej  amplitudzie; wilgotność powietrza w granicach 100%,  słaby ruch mas powietrza) pozwala na tworzenie się zachwycającej szaty naciekowej, z której to Jaskinia Niedźwiedzia najbardziej słynie.

Wśród form naciekowych spotykanych w jaskini możemy podziwiać: stalaktyty, draperie i zasłony, żebra i nacieki kaskadowe, pola ryżowe, misy martwicowe, stalagmity i stalagnaty i wiele innych.
Jaskinia Niedźwiedzia leży w otulinie rezerwatu przyrody o tej samej nazwie"Jaskinia Niedźwiedzia" . Utworzony został w otulinie dla ochrony samej jaskini oraz występujących w jej sąsiedztwie zjawisk krasowych. Brak przemysłu i ograniczenie gospodarki leśnej, i rolnej warunkuje naturalne zalesienie, nie zniszczony krajobraz oraz występowanie wielu gatunków roślin i zwierząt.


Pozdrawiamy serdecznie:)
BUZIAKI :)

11 komentarzy:

 1. Bardzo ładna wycieczka:)))Wasze stroje wygodne i ładne:)))Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetnie obie wyglądacie, przede wszystkim pełny luz. W tym magicznym miejscu też byłam i polecam każdemu. Jest niezwykłe... Pozdrawiam serdecznie. Barbarossa.

  OdpowiedzUsuń
 3. bardzo fajny set i świetna wycieczka ;)

  pozdrawiamy
  k & a

  OdpowiedzUsuń
 4. Przepiękne zdjęcia:)Pozdrowionka

  OdpowiedzUsuń
 5. Miło było z Wami pozwiedzać, masz śliczny kolor spodni Viola...pozdrawiam...

  OdpowiedzUsuń
 6. Piękne zdjęcia, super obie wyglądacie :) :)

  OdpowiedzUsuń
 7. kozacka jaskinia a kolor spodni zachwyca :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ależ fajny blog i fajne kobietki! Będę tu często zaglądać :D Pozdrawiam serdecznie :D

  OdpowiedzUsuń